درمانگران

ام‌آر‌آی قابل حمل برای استفاده در اتاق بیمار

ام‌آر‌آی قابل حمل برای استفاده در اتاق بیمار

تصویرسازی تشدید مغناطیسی (MRI) به یک بخش جدایی‌ناپذیر از مراقبت‌های پزشکی در بسیاری از جهان تبدیل شده است، اما دسترسی به این فناوری همچنان محدود است. اسکنرهای معمولی ام‌آر‌آی، به اتاق‌های اختصاصی با پروتکل‌های ورودی‌، تخلیه خاموش کننده و اقدامات ایمنی احتیاج دارد.

در اوایل سال جاری، شرکت Hyperfine موفق به کسب اولین ترخیص کالا از گمرک FDA برای یک اسکنر MRI قابل حمل شد که می‌تواند به اتاق بیماران منتقل شود. اکنون این شرکت نسل دوم اسکنرهای قابل حمل خود را با نام Swoop تولید کرده است. 

Swoop با داشتن چرخ گردان، امکان حمل دستگاه به اتاق بیمار را می‌دهد. این دستگاه از طریق یک تبلت که به صورت بی‌سیم به دستگاه MRI متصل است کار می‌کند. احتمالا بیشترین استفاده از این دستگاه، تصویربرداری از مغز برای ارزیابی سکته مغزی و سردرد است. همچنین می‌توان برای تصویربرداری از مفاصل و اندام‌های محیطی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

برخلاف سیستم قبلی این شرکت، Swoop برای همه گروه‌های سنی استفاده می‌شود و دارای تعدادی نرم افزار است که قابلیت‌های متنوعی دارد. همچنین هزینه این دستگاه نسبت به سایر اسکنرهای MRI کمتر است و 35 برابر کمتر از سیستم‌های مشابه، انرژی مصرف می‌کند. 

منبع

تگ ها: Swoop ام‌آر‌آی
اشتراک‌گذاری:
۴۰۷

نظرات (۰)

نظر بدهید