درمانگران

سی‌تی‌اسکن قابل حمل به محل بستری بیمار

سی‌تی‌اسکن قابل حمل به محل بستری بیمار

دستگاه سی‌تی‌اسکن قابل حمل Somatam on.site به تازگی موفق به دریافت تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا شده است. این سی‌تی‌اسکن که توسط کمپانی زیمنس طراحی شده است، به کمک چرخ‌های گردان، امکان حمل آن به اتاق بیمار وجود دارد.

با وجود دستگاهی که به اتاق بیمار حمل می‌شود، احتمال آسیب دیدگی و وخیم تر شدن وضعیت بیماران در حین حمل و نقل کاهش می‌یابد. علاوه بر این، کارکنان کمتری زمان خود را صرف حمل بیمار به اتاق سی تی اسکن می‌کنند؛ ضمنا جالب است بدانید که تنها به یک نفر برای انتقال دستگاه به اتاق بیمار نیاز است. 

در قسمت جلویی اسکنر یک دوربین داخلی وجود دارد که به کارکنان اجازه می‌دهد، بیمار را در حین حرکت ببیند و از بروز آسیب جلوگیری کند. همچنین از برخورد بیمار با اشیای سر راه جلوگیری می‌شود. پس از آماده شدن برای اسکن، صفحه زیر بیمار را برداشته و سر او را در داخل اسکنر قرار می‌دهند. 

نگهدارنده سر و شانه کمک می‌کند تا بدن بیمار در جای مناسب خود قرار بگیرد. هیچ گونه کابل و لوله‌ای برای تصویربرداری با این اسکن از بیمار جدا نمی‌شود. پس از تصویربرداری، اسکن‌ها به طور خودکار به پایگاه داده عکس رادیولوژی بیمارستان منتقل می‌شوند و یک رادیولوژیست می‌تواند بلافاصله آن‌ها را بررسی کند.

به گفته داگلاس رایان، جانشین توموگرافی رایانه‌ای در زیمنس آمریکای شمالی، دستگاه جدید، کیفیت مراقبت از بیماران جدی که نیاز به سی تی اسکن دارند را تغییر می‌دهد. علاوه بر این، تصویربرداری کنار تخت، به کاهش حمل و نقل بیمار کمک می‌کند، در نتیجه خطر عفونت را کاهش می‌دهد.

منبع

تگ ها: سی‌تی‌اسکن سی‌تی‌اسکن پرتابل Somatam on.site انتقال بیمار
اشتراک‌گذاری:
۱۳۸۱

نظرات (۰)

نظر بدهید