درمانگران

صدور مجوز استفاده از ویدیو لارنگوسکوپ جدید برای کاهش احتمال ابتلای درمانگران به کووید۱۹

صدور مجوز استفاده از ویدیو لارنگوسکوپ جدید برای کاهش احتمال ابتلای درمانگران به کووید۱۹

مراکز مراقبت‌های ویژه در سراسر جهان در خط مقدم کووید۱۹ هستند. لوله‌گذاری مجاری تنفسی برای نگهداری بسیاری از بیماران در ICU ضروری است، اما این کاری تخصصی و چالش برانگیز است و ممکن است زمان زیادی از درمانگر بگیرد. 

در بعضی از بیماران، لوله‌گذاری ممکن است بیش از یک دقیقه طول بکشد و به طور بالقوه منجر به عواقب جدی و شیوع کرونا بین درمانگران شود. اکنون، Nihon Kohden در حال راه‌اندازی یک لارنگوسکوپ ویدیویی جدید با نام NK AWS-S200 در ایالات متحده است که با مارک Pentax در خارج از ایالات متحده به بازار عرضه می‌شود. این دستگاه برای دستیابی به لوله‌گذاری سریع‌تر و در اولین تلاش طراحی شده است.

شرکت سازنده ادعا می‌کند که این دستگاه می‌تواند به محافظت از پزشکان در هنگام لوله‌گذاری بیماران کووید۱۹ یا بیماران مبتلا به سایر عفونت‌های تنفسی، کمک کند.

لارنگوسکوپ جدید از یک نمایشگر رنگی با کیفیت بالا ساخته شده است. همچنین با وجود موهای عرضی این امکان را به پزشک می‌دهد که لوله را تا انتهای مجاری تنفسی داخل ببرد. این لارنگوسکوپ تصویری، با استفاده از یک کانال داخلی برای هدایت لوله و توانایی مشاهده مداوم روش لوله‌گذاری، خطر آسیب دهان و حلق، از جمله خونریزی خفیف مخاطی و گلو درد را کاهش می‌دهد.

طبق گفته شرکت سازنده، مدل جدید به پزشکان اجازه می‌دهد تا بیماران را در مقایسه با دستگاه‌های دیگر، سریع‌تر لوله‌گذاری کنند. با استفاده از NK AWS-S200، پزشکان می‌توانند حتی راه‌های هوایی دشوار را در 22.9 ثانیه لوله‌گذاری کنند.

ضروری است که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، در مواجهه با بیماران جدی مبتلا به COVID-19 ابزاری داشته باشند تا به سرعت و به آسانی راه هوایی را ایجاد کنند. لارنگوسکوپ ویدئویی NK AWS-S200 برای دستیابی به این هدف ساخته شده است و همچنین پزشکان را ایمن نگه می دارد تا مجبور نشوند برای مشاهده تارهای صوتی و حنجره، بیش از حد به بیمار نزدیک شوند.

با استفاده از تیغه‌های یکبار مصرف نیز که در چهار اندازه مختلف موجود است، خطر انتقال آلودگی بین بیماران کاهش می یابد. ضمنا کسانی که آسیب‌های احتمالی نخاعی دارند و نباید گردن آن‌ها حرکت داده شود، می‌توانند با استفاده از NK AWS-S200 لوله‌گذاری شوند.

منبع

تگ ها: لوله‌گذاری Nihon Kohden کرونا لارنگوسکوپ
اشتراک‌گذاری:
۷۴۲

نظرات (۰)

نظر بدهید